Na obszarze klasztoru przy via San Sebastianello w Rzymie powstało niewielkie muzeum, które gromadzi cenne pamiątki związane z założycielami Zgromadzenia oo. Zmartwychwstańców: o. Piotrem Semenenko (1804-1886), Hieronimem Kajsiewiczem (1812-1873), o. Aleksandrem Jełowieckim (1804-1877), Bogdanem Jańskim (1807-1840), a także pamiątki po siostrach Celinie i Jadwidze Borzęckich. W muzeum znajdują się nie tylko osobiste przedmioty wymienionych postaci, lecz także liczne przedmioty związane z praktyką religijną, takie jak aparaty kościelne, pieczęcie i figurki świętych zakonu. Przede wszystkim muzeum posiada bogate archiwalia.

Aktualnie muzeum jest w trakcie planowanego unowocześnienia i rozbudowy ekspozycji. Ten krok ma na celu nie tylko przypomnienie ogromnego wkładu zakonu w pomoc emigracji politycznej, zwłaszcza po powstaniach listopadowym i styczniowym, ale także umożliwi renowację, szczególnie obiektów ruchomych. Poszerzenie części ekspozycyjnej pozwoli na bardziej szczegółowe przedstawienie historii zakonu oraz podkreśli jego znaczenie w kontekście polskiej historii i kultury. Wartość muzeum jako miejsca kulturowego i edukacyjnego będzie tym samym wzrastać, przyciągając większą liczbę odwiedzających zainteresowanych historią i dziedzictwem zakonu Zmartwychwstańców.